Konferencja pedagogiczna dotycząca doradztwa zawodowego

W dniu 23 października 2017 roku Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej organizuje konferencję pedagogiczną, której tematem szczegółowym będzie: „PROBLEMATYKA DORADZTWA ZAWODOWEGO JAKO ISTOTNY CZYNNIK MOTYWUJĄCY UCZNIÓW DO NAUKI WE WSPÓŁCZESNEJ EDUKACJI”

Głównym celem wydarzenia będzie ukazanie praktycznych sposobów realizacji treści kształcenia z zakresu doradztwa zawodowego, które wynikają z wdrażanej reformy systemu oświaty w naszym kraju.

Konferencja odbędzie się w poniedziałek, 23 października br., w godz. 11.00-14.00, w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

Do udziału w konferencji zapraszamy dyrektorów szkół i placówek oświatowych, nauczycieli, wychowawców, doradców zawodowych, psychologów, wizytatorów, pracowników urzędów pracy oraz inne zainteresowane tematyką osoby.

Tematykę referatów konferencyjnych stanowić będą następujące zagadnienia:
- Problemy doradztwa zawodowego edukacji w Polsce /dr Dawid Misiak, pedagog specjalny, coach, doradca zawodowy, arteterapeuta, twórca Pracowni Terapeutyczno-Edukacyjnej w Płocku/
- Organizacja doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych i branżowych we współczesnym systemie edukacji /mgr Eugeniusz Nowicki, specjalista z zakresu poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego, zatrudniany m.in. jako nauczyciel akademicki w WSSE w Gdańsku/
- Skuteczne metody i formy pracy z uczniem stosowane na zajęciach z doradztwa zawodowego /mgr Justyna Kołodziej, szkolny doradca zawodowy w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej/
- Problematyka efektywnego kształcenia doradców zawodowych jako strategiczne wyzwanie dla szkolnictwa w Polsce /dr Roman Gawrych, pedagog specjalny, rektor Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku/

Zgłoszenia Uczestników przyjmuje Pani Magdalena Konrad pod numerem telefonu 608 410 135 lub poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkanie organizacyjne w sprawie studiów podyplomowych

W sobotę, 7 października 2017 roku, o godz. 11.00 będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne dotyczące rozpoczynających się studiów podyplomowych prowadzonych przez WSSE w Gdańsku. Wszystkie osoby, które są zainteresowane poszczególnymi specjalnościami kształcenia serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Miejscem spotkania będzie siedziba uczelni w Gdańsku przy ul. Rajskiej 6 (aula G). W przypadku pytań szczegółowych zapraszamy do kontaktu telefonicznego: (58) 500 52 22 lub 881 777 146.

Zaproszenie na inaugurację nowego roku akademickiego 2017/2018

inauguracja2017

Zapraszamy do lektury - nowe wydanie "Przeglądu Samorządowego Pomorze"

Zapraszamy do lektury nowego wydania "Przeglądu Samorządowego Pomorze", regionalnego miesięcznika województwa pomorskiego, prezentującego wydarzenia, inicjatywy i projekty na szczeblu wojewódzkim, miejskim, powiatowym i gminnym.

Nowy numer do pobrania: KLIKNIJ TUTAJ.

W dniach 15-18 czerwca Dziekanat i Kwestura będzie nieczynny.

Kierownik Dziekanatu
Katarzyna Gólska