Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku jest niepubliczną Uczelnią zawodową, założoną 31 stycznia 2001 roku, wpisaną do Rejestru Uczelni Niepublicznych i Związków Uczelni Niepublicznych prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod numerem 192.

Siedzibą uczelni jest miasto Gdańsk. Uczelnia może prowadzić działalność także poza swoją siedzibą, w szczególności tworząc jednostki organizacyjne, o których mowa w art. 85 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym.

…ZE STRATEGII ROZWOJU UCZELNI

(…) Posłannictwem i misją Uczelni jest kształcenie cenionych absolwentów wyposażonych we wszechstronną wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne w życiu osobistym i zawodowym opartym na wiedzy oraz wnoszenie trwałego wkładu w naukowe poznanie świata i włączanie się w rozwiązywanie jego współczesnych problemów. (…)

(…) Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku przyjmuje zasadę, że podstawowym celem nauczania na realizowanych  kierunkach jest przekazywanie wiedzy teoretycznej oraz rozwijanie praktycznych umiejętności niezbędnych do sprostania wymaganiom współczesnej gospodarki i rynku pracy. Jednocześnie w toku kształcenia należy promować aktywne postawy obywatelskie, normy etyczno-moralne i wzorce zachowań, wyróżniające profesjonalnych i odpowiedzialnych menedżerów oraz pedagogów. Istotna rola przypada tu trosce o zachowanie standardów jakości kształcenia bowiem jakość i efektywność kształcenia  w dużym stopniu przyczyniają się do rozwijania szeroko pojętego  kapitału ludzkiego w tym intelektualnego i tworzenia podstaw społeczeństwa obywatelskiego. Odbywać się to powinno w takiej atmosferze i warunkach, aby z dobrodziejstw edukacji na poziomie studiów wyższych mogły skorzystać wszystkie zainteresowane osoby, bez względu na swój światopogląd oraz różnorodne problemy i sytuacje życiowe.  Główną motywacją do zdobycia wykształcenia na poziomie studiów wyższych powinna być potrzeba stawania się coraz lepszym  i doskonalszym człowiekiem. (…)

WŁADZE UCZELNI

Rektor: dr Roman Gawrych
Prorektor ds. Studenckich i Administracji: dr Oliwia A. Owczarz
Dziekan Wydziału Pedagogiki i Zarządzania: dr Oliwia A. Owczarz
Prodziekan Wydziału Pedagogiki i Zarządzania: dr inż. Sławomir Niecko, prof. WSSE
                                                                                      dr Aleksandra Chmielewska
                                                                                      mgr Justyna R. Baczewska

SAMORZĄD STUDENCKI
Przewodniczący Zarządu: Grzegorz Gajos
Zastępca przewodniczącego: Katarzyna Gęsiarz
Skarbnik: Janusz Sobiepan
Sekretarz: Mariusz Jagielski
Członek: Magdalena Mróz
Opiekun Samorządu Studenckiego: mgr Ewa Chodnikiewicz

ORGANIZACJA UCZELNI

Podstawową jednostką organizacyjną w Uczelni jest Wydział Pedagogiki i Zarządzania.

Ponadto w skład Uczelni wchodzą:

KATEDRY

Katedra Pedagogiki
p.o. Kierownika: dr Aleksandra Chmielewska

Katedra Zarządzania
p.o. Kierownika: dr Grzegorz Grzelak

ZAKŁADY
Zakład edukacyjnego rozwoju człowieka
Kierownik: prof. zw. dr hab. Stanisław Zięba

Zakład pedagogiki ogólnej
Kierownik: dr Bogusław Gałka

Zakład pedagogiki pracy i doradztwa zawodowego
Kierownik: dr hab. Adam R. Solak, prof. WSSE

Zakład zarządzania organizacjami i zasobami ludzkimi
Kierownik:dr inż. Sławomir Niecko, prof. WSSE

Dyrektor: dr Krzysztof Marcinkowski

JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE ADMINISTRACJI
Biuro Rektora
Dyrektor: mgr Katarzyna Wołejko

Biuro Karier i Promocji Uczelni
Dyrektor: mgr Iwona M. Cwalińska

Dziekanat
Kierownik: Katarzyna Gólska
Zastępca kierownika: Magdalena Krajewska

Kwestura
Kwestor: mgr Marzena Rynkiewicz
Referent ds. księgowości: Jolanta Śliwińska

Akademickie Biuro Karier
Kierownik: mgr Katarzyna Wołejko

Archiwum (zadania przewidziane dla archiwum realizuje dziekanat)

INSTYTUTY KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W GDAŃSKU I W OSTROŁĘCE
Dyrektor: mgr Justyna R. Baczewska

Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku, jest niepubliczną Uczelnią zawodową, założoną 31 stycznia 2001 roku, wpisaną do Rejestru Uczelni Niepublicznych i Związków Uczelni Niepublicznych prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod numerem 192.