Cieszymy się, że w inauguracji roku akademickiego 2018/2019 w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku, oprócz studentów i kadry uczelni, wzięli udział zaproszeni goście, wśród których byli między innymi: Janusz Śniadek – poseł na Sejm RP, Tomasz Gieszcz – Dyrektor Biura Gabinetu Wojewody Pomorskiego, Przedstawiciele Zarządu FSNT NOT w Gdańsku z profesor dr hab. inż. Bożenną Kawalec-Pietrenko na czele, mecenas Kacper Płażyński, dr inż. Władysław Ambroziak, Jan Zacharewicz – Założyciel WSTiH w Gdańsku, dr Grzegorz Grzelak – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Danuta Makowska zatrudniana w gdańskich urzędach związanych z ochroną środowiska oraz Barbara Rewienska, znana i ceniona za działalność patriotyczną.
W programie uroczystości, oprócz okolicznościowego wystąpienia Rektora Uczelni, immatrykulacji, wręczenia dyplomów i nagród najlepszym studentom, wykładu inauguracyjnego wygłoszonego przez profesora zw. dra hab. Zbigniewa Endlera na temat: Pedagogika i zarządzanie a problem tolerancji w XXI wieku, miało miejsce odczytanie listów nadesłanych przez Prezydenta RP, Marszałka Sejmu RP i Marszałka Senatu RP, wystąpienie Dziekana Uczelni dra Ryszarda Makarowskiego oraz wysłuchanie utworów muzycznych Anny German i Anny Jantar w wykonaniu studentek Uczelni: Katarzyny Kobiela i Agnieszki Liachowicz. Głos zabrali też zaproszeni Goście, życząc Uczelni sukcesów w nowym roku akademickim.