projekt foto

Tytuł projektu

Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku Uczelnią Przyjazną

Nazwa programu

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

Konkurs

Uczelnia dostępna III

Wartość projektu

3 564 992,47 PLN

Wartość dofinansowania

3 458 042,69 PLN

Okres realizacji projektu

od 01.10.2021 r. do 31.12.2023 r.

Jaki problem rozwiązuje nasz projekt?

Projekt dotyczący dostępności Uczelni poprzez wdrażanie działań w podziale na pięć działań rozwiązujących zidentyfikowane problemy.

  1. Uczelnia poszerzyła ofertę w aspekcie dostępności i wsparcia studentów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi.
  2. Zapewniono dostęp architektoniczny do siedziby głównej w Gdańsku oraz filii w Ostrołęce. Dostosowano architekturę budynku i zajmowanych przez Uczelnię pomieszczeń, w tym zlikwidowano bariery architektoniczne, doposażono i poprawiono dostępność sal dydaktycznych.
  3. Poprawiono  dostępność cyfrową Uczelni poprzez zakup i rozwój technologii wspierających - w tym zakup oprogramowania, rozwój funkcjonalności infrastruktury dla osób z niepełnosprawnościami już istniejących zasobów uczelni.
  4. Opracowano i wdrożono procedury z zakresu dostępności Uczelni w obszarze wsparcia edukacyjnego.
  5. Opracowano i przeprowadzono kompleksowe szkolenia dla kadry WSSE z zakresu świadomości potrzeb osób z niepełnosprawnościami i dostępności uczelni.

W ramach projektu "Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku Uczelnią Przyjazną" zrealizowano zakup i wdrożenie różnorodnego wyposażenia, które zwiększa funkcjonalność i komfort na uczelni. Dostarczono m.in. biurka z regulowaną wysokością, ergonomiczne fotele, urządzenia wielofunkcyjne oraz komputery All in One z oprogramowaniem. Zainstalowano również tablice i monitory informacyjne, pętle indukcyjne, a także zakupiono meble, takie jak sofy, fotele i stoliki kawowe. Wszystkie te działania przyczyniły się do stworzenia bardziej przyjaznego i dostępnego środowiska dla studentów i pracowników.

Kto skorzysta z wyników projektu?

Z projektu korzystają nauczyciele akademiccy oraz studenci. Udział w projekcie i organizowanych w jego ramach szkoleniach, dotyczących tematyki niepełnosprawności, podniósł świadomość oraz kompetencje kadry dydaktycznej i administracyjnej. Wdrożono szereg rozwiązań architektonicznych i doposażono pomieszczenia, tak by umożliwić osobom z niepełnosprawnościami studiowanie na równych prawach z osobami zdrowymi. Studenci korzystają z systemów informatycznych, usług, procesów oraz z zasobów uczelni. Z uwagi na i udostępnienie edukacji na poziomie wyższym poprzez opracowanie i wdrożenie alternatywnych metod kształcenia na poziomie wyższym, zapewniających osobom z niepełnosprawnościom pełen udział w procesie studiowania, ale jednocześnie z adaptacjami umożliwiającymi im dopasowanie się do potrzeb i ograniczeń zdrowotnych.

 

 
projekt przyjaznauczelnia